zloy_odessit (zloy_odessit) wrote,
zloy_odessit
zloy_odessit

Kybernetické útoky na české nemocnice - pomsta ministerstva obrany Ruské federace za demontáž pomní

Hackerské skupiny ruské vojenské rozvědky, GRU, jsou obviněny z útoků na české nemocnice.

Stopy vlny hackerských útoků, které dostatečně podivně zametaly jednu z evropských zemí, vedly k Ruské federaci. A jak jste asi uhodli, mluvíme o rozsáhlých kybernetických útocích na české nemocnice, v nichž čeští vyšetřovatelé uviděli spojení s Ruskem. Tyto útoky byly navíc tak závažné, že byly zaznamenány i na americkém ministerstvu zahraničí.

Podle českých vyšetřovacích orgánů jsou tedy téměř všechny adresy IP, které se účastnily útoků na české nemocnice, ruské.

A víte, absolutně nepřekvapuje. A co víc, jsem přesvědčen, že tato vlna kybernetických útoků byla výsledkem jedné velmi významné události, která se nedávno stala v České republice.

Pravě v Praze byl demontován pomník sovětského maršála Ivana Koněva. Tato demontáž způsobila vážné vzrušení v ruských médiích a nejvyšších stupních moci, a to do té míry, že ruský ministr obrany Sergei Shoigu poslal dopis české armádě, v níž je žádal, aby předali demontovaný pomník v Praze do Ruska. Oficiální zástupce ministerstva Jan Peishek naopak diplomaticky odmítl Kuzhugetovičovi a poznamenal, že Shoigu poslal svůj dopis „špatné organizaci“.

Není divu, že po tomto incidentu pocítily české nemocnice hněv kybernetických skupin ruského ministerstva obrany. Za povšimnutí stojí, že pod vedením Ministerstva obrany RF je směr kybernetických útoků pod dohledem GRU.

Mimochodem, připomínám, že loni ministerstvo zahraničí oznámilo výsledky vyšetřování kybernetických útoků proti ministerstvu v roce 2016. Státní odborníci na kybernetickou bezpečnost v červnu 2019 obvinili za tyto útoky vojenskou zpravodajskou jednotku GRU a její skupinu APT28 / Sofacy.

Není proto divu, že hned poté, co ruská „velikost“ v České republice obdržela další facku, se na obzoru okamžitě objevili ruští hackeři. Co je však nejvíce nechutné, nevybrali si české ministerstvo zahraničí ani ministerstvo obrany země ani jinou státní strukturu, ale civilní objekty - nemocnice.

коронавирус Россия.jpg
Tags: Чехия
Subscribe

promo zloy_odessit Лютий 14, 2020 11:32 18
Buy for 50 tokens
Аналитический отдел ресурса “Информационный навигатор” предлагает вашему вниманию рейтинг сильнейших армий Европы, составленный на основе изучения потенциала, как вооруженных сил, так и экономики, энергетики и многих других факторов, более чем пятидесяти стран региона. При расчётах…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments